بالاخره یکی از مهمترین رویداد های حوزه کارآفرینی که واقعا آرزوشو داشتم که در ایران برگزار بشه ،توسط میلاد اسلامی زاد عزیز و تیمش در تهران قراره در ۱۵ اسفندماه برگزار بشه !

در این مدت ۷ سالی که در حوزه آموزش کارآفرینی و مربی گری فعالیت دارم ،همیشه یک کاستی و کمبود ویژه در حوزه آموزش های کسب و کاروجود داشت ، اون هم این بود که همیشه از موفقیت ها و پیروزی های افراد کارآفرین صحبت می شد ، چنان اساتید در این دوره های آموزشی از کارآفرینی صحبت می کردند که همه مجذوب کارآفرینی می شدند و فکر می کردند کارآفرینی فرآیندی سرشار از موفقیت و پیروزی است و هیچ سختی در پیش روی کارآفرین نیست ، من همیشه در اول دوره های کارآفرینی ام مثال هایی از کسب و کار خودم و اینکه از کجا شروع کردم و چه شکست هایی در مسیر کاریم خوردم را برای شرت کنندگان مطرح می کردم،این کار تاثیر بسیار زیادی در آن دوران که کیس های بومی زیادی نداشتیم، موثر بود،اینکه استاد یک دوره خودش سختی های راه را چشیده و تمامی آموزش هایی که می دهد را شخصا امتحان کرده و قلبا قبول دارد ، در ایجاد نگرش مثبت در بین شرکت کنندگان در دوره ها  نقش بسیاری دارد ، البته در دانشگاه همیشه گفته می شد که لزومی ندارد که یک استاد کارآفرینی خودش کارآفرینی کرده باشد ، در سطح آکادمیک شاید چنین حرفی درست باشد  ولی در سطح حرفه ای و عملی ،به نظر من این نکته خیلی مهم است .

Creative Digital Camera

سال ۸۴ ،MVP غذای سفید ( اولین Health Food ایران ) در نمایشگاه بین المللی مشهد ، با تخصص برنامه نویسی ، رفتیم غذا فروختم !

DSC00091

شش ماه بعد راه اندازی غذای سفید ( با شعار هر روز ایده ای نو )

در دوران کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران نیز با اساتید همیشه این بحث مطرح بود که باید فضایی فراهم شود تا افراد بیایند و از شکست ها و اینکه بعد از شکست ها چه کارهایی کردند صحبت کنند ، از دردهایشان ، از تصمیمات کلیدی که گرفتند ، این فضای خود افشایی و فرهنگ سازی آن میتونه نقش بسیار زیادی در به اشتراک گذاری دانش و تجربه داشته باشه ! شاید بشه گفت که چیزی که هم اکنون جامعه کارآفرینی و استارتاپی بهش نیاز داره ، بحث اشتراک گذاری تجربه است !اشتراک تجربه ، آن هم در ایران ، آن هم در این شرایط بسیار بسیار موثر و کاربردی است . ارزش این تجربیات بسیار بسیار بالاست ،تجربه هایی از جنس ایرانی نه کیس های خارجی .

خدا رو شکر فضای خوبی در کشور داره ایجاد میشه ،رویداد هایی مثل استارتاپ ویکند ، رویداد سرویس جم ،روشن شو ، میتاپس ،جلسات باز و…( البته این رویداد ها همیشه حاشیه هایی رو به همراه داشته…که مهم نیست در آینده همه آنها حل می شود )  این رویداد ها همه فضایی را جهت به اشتراک گذاری تجربیات فراهم می کنند که در نهایت به نفع جامعه کارآفرینی و اکو سیستم کارآفرینی خواهند بود.

ولی رویداد فردای شکست به نظر من رویدادی متفاوت است ، رویدادی ساختار شکنانه ، رویدادی منحصربفرد در زمینه شهامت ابراز شکست کارآفرینان و راههای رهایی از آن شکست ها !

تا شکستی نباشد موفقیتی در راه نیست ، تا شکستی نباشد نوآوری و خلاقیتی رخ نمی دهد !

متاسفانه به دلیل حضور بعنوان مربی در رویداد استارتاپ ویکند بیرجند امکان حضور در این رویداد را نخواهم داشت ، ولی حضور در آن را به همه شما عزیزان پیشنهاد میدم ، این رویداد  بزودی نیز در مشهد برگزار خواهد شد و خبرهای خوشی را به همراه خواهد داشت .

در وبسایت رسمی این رویداد توضیحات زیر برای معرفی آورده شده است که قابل تامله :

کنفرانس فردای شکست، رویدادی‌ست یک روزه که در آن متخصصان و کارآفرینان برتر در حوزه‌های مختلف، داستان شکست‌های خود را بازگو کرده و هرکدام به شیوه‌ای متفاوت و جذاب، روش خود برای مواجهه با شکست‌هایشان را بیان خواهند کرد.

این رویداد تلاش دارد تا به دور از شعار، نقش غیرقابل انکار “شکست” در مسیر “موفقیت” را در قالب تجربه‌های مختلف به مخاطبین خود بیان کند.

در حاشیه‌ی این رویداد، فضای مناسبی  برای بحث و گفتگو میان سخنرانان و مدعوین با یکدیگر ایجاد شده است که می‌تواند فرصتی مناسب و مغتنم جهت گسترش شبکه‌ی حرفه‌ای افراد باشد.

کارآفرینان، دانشجویان و فعالان کسب‌وکار از اصلی‌ترین مخاطبین این رویداد هستند. همچنین بخشی از مخاطبین این کنفرانس را مدیران شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف خدماتی، صنعتی و بازرگانی تشکیل می‌دهند.

poster3

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه برگزاری این رویداد به این آدرس مراجعه کنید www.afterfail.ir

امید وارم این رویداد با بهترین کیفیت برگزار بشه ! و از همیجا به تیم برگزار کننده یک خسته نباشید میگم .