شما هم میتوانید استارتاپ خود را به رایگان در دکتر استارتاپ منتشر کنید ! جهت آشنایی از شرایط انتشار ایمیل بزنید!

01.LeanCustomerDevelopment

 

ترجمانو: یک استارت‌آپ دانشگاهی برای خدمات ترجمه آنلاین

امروزه شاهد هستیم که بسیاری از کسب و کارهای سنتی، شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته‌اند و اکثر آنها تمایل به حضور در دنیای دیجیتال پیدا کرده‌اند، به شکلی که کمتر کسب و کاری را می‌توان یافت که به شکلی در صفحات مجازی حضور نداشته یا تا کنون سایتی در دنیای اینترنت برای آن ایجاد نشده باشد. این روند بسیار سریع در کشورهای پیشرفته خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت فراگیر شد و بسیاری از کسب و کارهای پیشرو، شروع به انتشار خود در صفحات مجازی نمودند.

پس از شکل گیری این موج بزرگ از ارتباطات مجازی، کسب و کارها نیز در ایران شکل امروزی به خود گرفتند و هم اکنون شاهد هستیم که کسب و کارهای سنتی یا به تعبیری دیگر کسب و کارهای آفلاین جای خود را به کسب و کارهای دیجیتالی یا آنلاین می‌دهند و این امر منجر به پدیده نوظهوری به نام شکل گیری استارت‌آپ‌ها شده‌است.
اریک‌ریس در کتاب پرطرفدار خود (The Lean Startup) می‌گوید در یک راهبرد صحیح شکل‌گیری استارت‌آپ، باید اقدامات آن کسب و کار را در قالب آزمایش‌هایی مورد بررسی قرار داد تا بتوان راهبرد را مورد آزمایش قرار داده و تشخیص داد کدام قسمت‌ها عالی و کدام یک نقص دارند. از این رو بسیاری از کسب و کارهای خلاق و خوش فکر نیز در ایران شروع به همین آزمون و خطاها نمودند و در اندک زمانی جایگاه مناسب خود را در بین کسب و کارهای دیجیتال تثبیت نمودند.

یکی از مزیت‌های بزرگ این مدل از کسب و کارها، ایجاد شغل برای عده بسیاری از افراد بیکار در سطح جامعه است چرا که امروزه کاربران اینترنت به شکل فزاینده‌ای گسترش پیدا کرده‌اند و بسیاری از آنها شرایط لازم برای انجام پروژه های مختلف را بصورت دورکاری دارند. به این ترتیب می‌توان پروژه‌های مختلفی را از طریق چنین کسب و کارهایی تعریف نمود و بصورت دورکاری در اختیار این افراد قرار داد و چرخه اقتصادی مملکت را نیز به حرکت درآورد. همچنین از سوی دیگر دسترسی مشتریان به محصولات مختلف از هر نظر آسان می‌گردد، چرا که دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه بسیار زیاد برای گشت‌و‌گذار در مراکز مختلف اداری و تجاری به منظور پیدا کردن محصول مورد نظر خود ندارند و بدون محدودیت در زمان و در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند خواسته خود را جستجو و خریداری کنند. البته لازم به ذکر است که در ابتدا اعتماد و اطمینان به این مدل از کسب و کارها برای مردم ما نیز سخت بود اما با شکل‌گیری بسترهای مناسب در فضای مجازی، این اعتماد نیز بوجود آمد.

12144237_173650646306943_1936601285_a

یکی از محصولاتی که در کشور ما با توجه به رشد و توسعه پژوهشهای علمی بسیار مورد توجه محققین و دانشجویان قرار گرفته است خدمات ترجمه است که این محصول جهت ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و پایان‌نامه‌ها طراحی می‌شود. پیش از این سفارش ترجمه به صورت آفلاین صورت می‌پذیرفت. به این ترتیب که پژوهشگر، باید برای پیدا کردن یک مترجم متخصص در زمینه مورد نظر خود به دارالترجمه‌های مختلفی مراجعه می‌نمود و در نهایت بعد از صرف وقت و هزینه بسیار زیاد، ممکن بود ترجمه مطلوب خود را پیدا کند، که در اغلب موارد اینچنین نبود. اما برای رفع این دغدغه دانشجویان و پژوهشگران ترجمانو اقدام به راه اندازی مرکز ترجمه تخصصی آنلاین نمود که بعد از گذشت یک سال و اندی توانسته است بسیاری از مشکلات از این دست را حل کند و با ایجاد یک شبکه گسترده از مترجمین تخصصی علوم مختلف، در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت ترجمه انگلیسی به فارسی و حتی ترجمه فارسی به انگلیسی پژوهشگران رشته های مختلف را فراهم آورد. لازم به ذکر است شبکه مترجمین ترجمانو فعالیت خود را از پاییز سال ۱۳۹۴ با بکارگیری تخصص و تجربه چهار نفر از دانشجویان دانشگاه تهران بعنوان یک استارت‌آپ آغاز نمود و با توجه به تجربه این نیروهای خلاق در کسب و کارهای دیجیتال قبلی خود، توانست ظرف مدت کمتر از ۶ ماه جایگاه مناسبی در فضای کسب و کارهای دیجیتال بدست آورده و در جشنواره وب ایران به کسب مقام اول از نظر داوران در حوزه خدمات ترجمه نائل گردد.

فرآیندهای طراحی شده در این وب سایت به گونه‌ای چیدمان شده‌است که مشتریان به راحتی فایل مورد نظر خود برای ترجمه را آپلود نموده و با در نظر گرفته شدن مباحث امنیتی و سطوح دسترسی کاربران می‌توانند بصورت کاملا آنلاین قیمت گذاری سفارش خود را مشاهده نموده و در سطح دلخواه پرداخت خود را بصورت آنلاین انجام دهند و پس از سپری شدن زمان ترجمه، به راحتی فایل تایپ شده ترجمه خود را از داخل پنل کاربری خود دریافت نمایند. از سوی دیگر فضای کاری مترجمین این شبکه نیز بسیار دقیق مهندسی شده است و تمامی مترجمین با توجه به تجربه و تخصصشان دسته بندی شده و زیر نظر ارزیابان کاملا متخصص و مجرب دانشگاهی، به ترجمه سفارشات موجود در پنل مترجمین می‌پردازند. فرآیند ارزیابی مترجمین تخصصی شبکه ترجمانو به گونه‌ای پیچیده و چند لایه طراحی شده ‌است که محصول نهایی را به محصولی بی نقص و کاملا تخصصی تبدیل می نماید. شبکه مترجمین ترجمانو لحظه به لحظه به عنوان یک استارت‌آپ پویا و خلاق، ایده های جدیدی برای ارائه هر چه بهتر خدمات ترجمه به مشتریان خود خلق نموده و در کوتاهترین زمان ممکن به آنها عینیت می‌بخشد و اینگونه بر فضای عدم قطعیت کسب وکارهای نوپا غلبه می‌کند تا بتواند در فضای خلاق کسب و کارهای اینترنتی راه خود را بیابد.

1

3

 

لازم به ذکر است سایت‌هایی نظیر ترجمانو که ارائه دهنده خدمات ترجمه باشند نیز وجود دارد اما مزیت‌های طراحی شده در این وب‌سایت، آنرا از دیگر رقبای خود متمایز می‌سازد. مهمترین این مزیت‌ها انجام ترجمه فوری است که در ترجمانو بدون هیچگونه هزینه اضافی با انجام یک هماهنگی ساده با تیم پشتیبانی ترجمانو صورت می‌پذیرد و این امکان را به مشتریان خود می‌دهد تا ترجمه خود را در زمان مطلوب خود دریافت نمایند. از دیگر مزیت‌های ترجمانو می‌توان به ایجاد دپارتمان‌های تخصصی آن اشاره نمود که منجر به ارتقاء سطح کیفی ترجمه‌های تخصصی این وب‌سایت گردیده‌است. از جمله این دپارتمانها می‌توان به دپارتمانهای ترجمه تخصصی مدیریت، ترجمه تخصصی حسابداری، ترجمه تخصصی روان‌شناسی، ترجمه تخصصی کامپیوتر، ترجمه تخصصی برق‌و‌الکترونیک، ترجمه تخصصی مهندسی صنایع، ترجمه تخصصی مهندسی مکانیک، ترجمه تخصصی مهندسی عمران، ترجمه تخصصی معماری و شهرسازی اشاره نمود. از این رو می‌توان با اطمینان خاطر ترجمه‌های خود را به دپارتمان‌های تخصصی ترجمانو سپرد.

برای ثبت سفارش ترجمه می‌توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://www.tarjomano.com/