شما احتمالا در پیش برد و راه اندازی ایده استارتاپیتون یا از ابزار بوم مدل کسب و کار دارین استفاده می کنید یا از ابزار بوم ناب ( که به شدت پیشنهاد میشه از ابزار بوم ناب استفاده کنید ) من دو تا دوره مفصل در این زمینه در وبسایت فرانش دارم که میتونید بهشون رجوع کنید…
در این مجموعه  ویدیو قصد دارم که با شما در مورد ۱۰ خطایی که در طراحی مدل کسب و کارتون احتمالا دچارش میشین صحبت کنم. ایده این ویدیو از کلاسی که با اش موریا در تگزاس داشتم اومده. این ۱۰ تا خطا خیلی رایج هست و اش موریا ، نویسنده کتاب اجراب ناب و رشد ناب در قالب جلسات مشاوره اش بسیار برخورد کرده . من هم بواسطه مشاوره هایی که داشتم با خیلی از اونها برخورد کردم.یه جورایی همه جای دنیا مدل ذهنی و فکری کارآفرینا و خطاهایی که دچارش میشن یکسان هست!در این مجموعه ۱۰ قسمتی این خطاها رو با شما به اشتراک می گذارم.

لینک های من در اینستاگرام و توییتر

banner

وبسایت استارتاپ آکادمی

هشدار استارتاپی شماره ۵ : نداشتن مزیت رقابتی

اینکه شما هیچ مزیت رقابتی خاص یا نا عادلانه ای نداشته باشید ، همونطور که میدونید ، در روزهای اولیه راه اندازی یک استارتاپ ، بیشتر استارتاپ ها دارای یک مزیت رقابتی نا عادلانه نیستند ! شاید میپرسید مزیت رقابتی نا عادلانه چیه ! این همون چیزی هست که در دراز مدت و در برخی مواقع در همان روزهای اولیه شما رو متمامیز می کنه ! و به راحتی قابل کپی شدن نیست !
البته همینجا همین نکته رو بهش باید اشاره کنم که همه چیز در دنیای کسب و کار قابل کپی شدن هست ، فقط زمان بر هست و باید بهش توجه کنید ! برای توضحیات بیشتر در مورد انواع مزیت رقابتی نا عادلانه پیشنهاد میدم حتما دوره بوم ناب منو رو ببینید یا در اینترنت در موردش تحقیق کنیم !
خوب روز اول شاید شما چنین چیزی نداشته باشید ! بیشتر استارتاپ ها میگن آقا مزیت رقابتی نا عادلانه ما ، علاقه شدید و یا امکانات بیشتر هست ، در جریان باشید که اینها جز مزیت رقابتی ناعادلانه نیستن ! یه چیز خاص شما نیاز دارید ، مثلا اعتبار ، یک فرمول خاص …یک الگوریتم ویژه ….
یادتون باشه باید یک برنامه برای ایجاد مزیت رقابتی نا عادلانه داشته باشید ! بهش فکر کنید ، اگر چنین چیزی نداشته باشید به زودی از بازار حذف میشید !

توضیحات بیشتر رو در ویدیو ببینید