شما احتمالا در پیش برد و راه اندازی ایده استارتاپیتون یا از ابزار بوم مدل کسب و کار دارین استفاده می کنید یا از ابزار بوم ناب ( که به شدت پیشنهاد میشه از ابزار بوم ناب استفاده کنید ) من دو تا دوره مفصل در این زمینه در وبسایت فرانش دارم که میتونید بهشون رجوع کنید…
در این مجموعه  ویدیو قصد دارم که با شما در مورد ۱۰ خطایی که در طراحی مدل کسب و کارتون احتمالا دچارش میشین صحبت کنم. ایده این ویدیو از کلاسی که با اش موریا در تگزاس داشتم اومده. این ۱۰ تا خطا خیلی رایج هست و اش موریا ، نویسنده کتاب اجراب ناب و رشد ناب در قالب جلسات مشاوره اش بسیار برخورد کرده . من هم بواسطه مشاوره هایی که داشتم با خیلی از اونها برخورد کردم.یه جورایی همه جای دنیا مدل ذهنی و فکری کارآفرینا و خطاهایی که دچارش میشن یکسان هست!در این مجموعه ۱۰ قسمتی این خطاها رو با شما به اشتراک می گذارم.

لینک های من در اینستاگرام و توییتر

banner

استارتاپ آکادمی

هشدار استارتاپی شماره ۴ : Pain Or Gain

سس مخفی موفقیت یک استارتاپ اینه که مشکلی که قراره حل کنه ، کاملا مشخص، اختصاصی و قابل درک برای مشتریان احتمالیش باشه ! دقیقا باید برید رو مخ مشتری ، ببینید چی میخواد ، مشکلش حل بشه چه داستانی براش رخ میده !
یکی از تکنیک هایی که در اینجا وجود داره ِ یکی تکنیک ۵ چرا هست که شما میتونید با استفاده از اون دلیل و ریشه مشکلات و رفتار های یک کاربر رو درک کنید ! داستانش هم اینه که ۵ بار پشت سره هم در مورد چرایی که رفتار سئوال کنید !
چرا ورزش می کنی ؟ چون میخوام لاغر بشم ، چرا دوست داری لاغر بشی ؟ چون میخوام خوش تیپ بشم ! چرا دوست داری خوش تیپ بشی ! چون دوست دارم جذاب بشم ! چرا دوست داری جذاب بشی ؟ و….

این موارد رو در ویدیو بیشتر توضیح دادم. در آینده هم یک مجموعه پست در این زمینه منتشر می کنم.