مهدی علیپور سخاوی – دکتر استارتاپ

مهدی علیپور سخاوی (دکتر استارتاپ)
مهدی علیپور سخاوی (دکتر استارتاپ)مربی ،مشاور،سرمایه گذاروشکارچی فرصت
مهدی ( دکتر استارتاپ ) موسس استارتاپ آوابوک ( فراکتاب) و میلوژی است ، اودارای مدرک کارشناسی ارشد کارآفرینی ،گرایش فناوری از دانشگاه تهران است و مدت ۸ سال است که بصورت عملی در حوزه کارآفرینی فعالیت می نماید. مهدی از جمله منتورهایی هست که خود بصورت واقعی و عملیاتی درگیر مسایل روزمره استارتاپ هاست و تجربیات واقعی خود را در وبلاگ شخصی اش دکتر استارتاپ منتشر می کند.او تا کنون دو کتاب در زمینه مباحث مرتبط با استارتاپ ها منتشر کرده. مهدی عاشق نوآوری ،جهانگردی و آشپزی است!

درباره من

من علیپور هستم ، مهدی علیپور ، دکتر استارتاپ !
حدود ۸ سالی هست که در حوزه کارآفرینی بصورت عملی و تئوری کار می کنم ، تا به حال تجربه راه اندازی دو استارتاپ رو داشتم که یکی با نام آوابوک ( فراکتاب) هست که بستری در حوزه نشر دیجیتال و ارایه محتوای بر روی پلتفرم های مختلفه ! این اولین تجربه استارتاپی من بوده ، استارتاپی که تونست سرمایه گذار جذب کنه و هم اکنون کتابخوان یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور هست ( خودتون میتونید حدس بزنید کدوم اپراتور دیگه ، احتمالا تبلیغاتشو تو تلویزیون دیده باشید ) تجربه دوم من راه اندازی استارتاپ میلوژی هست که این روزها تمرکزم بر روی اون هست ، استارتاپی در حوزه خودشناسی ، موفقیت و کامیابی . هر دوی این استارتاپ ها نشئت گرفته از علاقه شخصی و ذغدغه های شخصی من بودن !
من لیسانس کامپیوتر،گرایش سخت افزار دارم ، کارشناسی ارشد کارآفرینی ،گرایش فناوری از دانشگاه تهران دارم ، یک کارشناسی ارشد هم درزمینه مدیریت کسب و کارهای الکترونیک از سازمان مدیریت صنعتی دارم.تحصیلات رو به خاطر علاقه شخصیم دوست دارم ! و اعتقاد دارم که مدرک خیلی مهم نیست ، مهم تجربه کار عملی هست. رزومه من رو میتونید از اینجا دانلود کنید !
مدت ۵ سالی هست که در قالب مربی ارشد کارآفرینی دوره های معتبر SYIB و کارآفرینی گام به گام مشغول به تدریس و برگزاری کارگاه هستم.از معدود مربیان کارآفرینی هستم که خودم کارآفرینی رو در عمل تجربه کردم و در اسلاید هام داستان های واقعی خودم رو مطرح می کنم .
حدود دو سالی هست که مربی رویداد های استارتاپ ویکند (بیش از ۱۰ رویداد) و ماشین استارتاپ ناب ( ۲ رویداد )
هستم و در رویداد ها با هدف آموزش و بروز رسانی خودم شرکت می کنم ! از حل کردن مسایل و چالش ها خوشم میاد! رویداد هایی با عنوان میتاپس رو در مشهد راه اندازی کردم که هدفش به اشتراک گذاری تجربه و شبکه سازی هست.
عاشق آموزش دادن هستم ، اونهم آموزشی مبتنی بر مهارت ، برای همین آکادمی کسب و کارهای نوپا رو پایه گذاری کردم که دوره هاشو میتونید اینجا ببینید!
خیلی ها منو با کلاهم میشناسن ! کلاه مشکی ، سنبلی از دید انتقادی و وبیرحمانه نسبت به ایده های جدید !عده ای معتقد هستند که هر کسی بتونه از پس این کلاه مشکی بربیاد کسب و کارش حتما موفق خواهد بود.

عاشق عکاسی ، جهانگردی و آشپزی هستم( ۳ سال رستوران داشتم ) !
مهمترین وقایع زندگی کارآفرینی من رو میتونید در زیر مشاهده کنید !

  • ​مربی و مشاور طراحی و نوآوری کسب و کار – شکارچی فرصت
  • ​موسس استارتاپ میلوژی – آوابوک
  • ​کارشناس ارشد کارآفرینی گرایش فناوری
  • کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار الکترونیک
درخواست مشاوره

مشاوره با دکتر استارتاپ

به تازگی بخش مشاوره آنلاین و حضوری رو راه انداختم ! اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید میتونید از این بخش با من در ارتباط باشید
درخواست مشاوره

کتاب های من

استارتاپ آخر هفته

 Cover

الگوهای طراحی واسط کاربر

 Cover

هنر آغاز

راهنمای گام به گام و عملی
استارتاپ ها
با رویکرد بازار ایران

به زودی
TheStartupArt.com