مهدی علیپور سخاوی – دکتر استارتاپ

مهدی علیپور سخاوی (دکتر استارتاپ)
مهدی علیپور سخاوی (دکتر استارتاپ)مربی ارشد استارتاپ ناب،مشاور،سرمایه گذاروشکارچی فرصت
مهدی ( دکتر استارتاپ ) موسس استارتاپ آوابوک ( فراکتاب) و میلوژی است ، اودارای مدرک کارشناسی ارشد کارآفرینی ،گرایش فناوری از دانشگاه تهران است و مدت ۱۰ سال است که بصورت عملی در حوزه کارآفرینی فعالیت می نماید. مهدی از جمله منتورهایی هست که خود بصورت واقعی و عملیاتی درگیر مسایل روزمره استارتاپ هاست و تجربیات واقعی خود را در وبلاگ شخصی اش دکتر استارتاپ منتشر می کند.او تا کنون سه کتاب و ۱۶ ساعت ویدیوی آموزشی در قالب ۸ دوره در زمینه مباحث مرتبط با استارتاپ ها منتشر و تولید کرده. مهدی عاشق نوآوری ،جهانگردی و آشپزی است!

درباره من

من علیپور هستم ، مهدی علیپور ، دکتر استارتاپ !
حدود ۱۰ سالی هست که در حوزه کارآفرینی بصورت عملی و تئوری کار می کنم ، تا به حال تجربه راه اندازی دو استارتاپ رو داشتم که یکی با نام آوابوک ( فراکتاب) هست که بستری در حوزه نشر دیجیتال و ارایه محتوای بر روی پلتفرم های مختلفه ! این اولین تجربه استارتاپی من بوده ، استارتاپی که تونست سرمایه گذار جذب کنه و هم اکنون کتابخوان یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور هست ( خودتون میتونید حدس بزنید کدوم اپراتور دیگه ، احتمالا تبلیغاتشو تو تلویزیون دیده باشید ) تجربه دوم من راه اندازی استارتاپ میلوژی هست که این روزها تمرکزم بر روی اون هست ، استارتاپی در حوزه خودشناسی ، موفقیت و کامیابی . هر دوی این استارتاپ ها نشئت گرفته از علاقه شخصی و ذغدغه های شخصی من بودن !
من لیسانس کامپیوتر،گرایش سخت افزار دارم ، کارشناسی ارشد کارآفرینی ،گرایش فناوری از دانشگاه تهران دارم ، یک کارشناسی ارشد هم درزمینه مدیریت کسب و کارهای الکترونیک از سازمان مدیریت صنعتی دارم.تحصیلات رو به خاطر علاقه شخصیم دوست دارم ! و اعتقاد دارم که مدرک خیلی مهم نیست ، مهم تجربه کار عملی هست. رزومه من رو میتونید از اینجا دانلود کنید !
مدت ۵ سالی هست که در قالب مربی ارشد کارآفرینی دوره های معتبر SYIB و کارآفرینی گام به گام مشغول به تدریس و برگزاری کارگاه هستم.از معدود مربیان کارآفرینی هستم که خودم کارآفرینی رو در عمل تجربه کردم و در اسلاید هام داستان های واقعی خودم رو مطرح می کنم .
حدود دو سالی هست که مربی رویداد های استارتاپ ویکند (بیش از ۱۵ رویداد) و ماشین استارتاپ ناب ( ۳ رویداد )
هستم و در رویداد ها با هدف آموزش و بروز رسانی خودم شرکت می کنم ! از حل کردن مسایل و چالش ها خوشم میاد! رویداد هایی با عنوان میتاپس رو در مشهد راه اندازی کردم که هدفش به اشتراک گذاری تجربه و شبکه سازی هست.
عاشق آموزش دادن هستم ، اونهم آموزشی مبتنی بر مهارت ، برای همین آکادمی کسب و کارهای نوپا رو پایه گذاری کردم که دوره هاشو میتونید اینجا ببینید!
خیلی ها منو با کلاهم میشناسن ! کلاه مشکی ، سنبلی از دید انتقادی و وبیرحمانه نسبت به ایده های جدید !عده ای معتقد هستند که هر کسی بتونه از پس این کلاه مشکی بربیاد کسب و کارش حتما موفق خواهد بود.

عاشق عکاسی ، جهانگردی و آشپزی هستم( ۳ سال رستوران داشتم ) !
مهمترین وقایع زندگی کارآفرینی من رو میتونید در زیر مشاهده کنید !

  • مربی و مشاور طراحی و نوآوری کسب و کار – شکارچی فرصت
  • موسس استارتاپ میلوژی – آوابوک
  • کارشناس ارشد کارآفرینی گرایش فناوری
  • کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار الکترونیک
  • مربی ارشد متد استارتاپ ناب (Lean Startup) از موسسه Lean Stack (آستین تگزاس، آمریکا)
  • همکار استراتژیک موسسه LeanStack با مدیریت اش موریا
  • دارنده مدرک مدیریت محصول نوآورانه از مدرسه طراحی محصولات نوآورانه Product School آمریکا
درخواست مشاوره

مشاوره با دکتر استارتاپ

به تازگی بخش مشاوره آنلاین و حضوری رو راه انداختم ! اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید میتونید از این بخش با من در ارتباط باشید
درخواست مشاوره

کتاب های من

استارتاپ آخر هفته

 Cover

الگوهای طراحی واسط کاربر

 Cover

مدل های درآمدی و کسب و کار بارویکرد بازار ایران

 Cover>