چقدر زود گذشت ، انگار همین چند روز پیش بود که دومین استارتاپ ویکند ایران به همت ایمان داوودیان در بیرجند برگزار شد ! و چندین بار دیگه این داستان تکرار شد ، بیرجند یکی از بهترین شهرهایی بود که من تجربه حضور به عنوان مربی رو در اون داشتم ، بچه هایی قوی و پر از انگیزه ، همونجا بود که به مصطفی لطفی و محمد حسین محسنی و تیمشون  آشنا شدم ، این بچه ها ایده ای به نام پازلی داشتن که در زمان خودش بسیار بسیار ایده جاه طلبانه و جذابی بود… در سفر ها و کارگاه هایم به تهران این بچه ها رو بارها و بارها دیدم و پیگیره کارشون بودم.
ظاهرا به همت یک مجموعه حرفه ای مستندی از فعالیت ها و تلاش این تیم خوب تهیه شده و قراره در شهر های مختلف اکران بشه ، من خودم شخصا و حتما به دیدن این مستند میرم ، گفتم با شما هم این خبر اکران عمومی این فیلم رو که حرکت جدیدی  در راستای فرهنگ سازی مباحث کارآفرینی و استارتاپی هست ، به اشتراک بگذارم.
تاریخ اکران ها در اینجا هست و میتونید بلیطشو بسته به اینکه در کدوم شهر هستید تهیه کنید!

📌تهران، ۳ شهریور ماه
📌مشهد، شیراز و بابل، ۵ شهریور ماه
📌اصفهان، ۳ و ۵ شهریور ماه
📌کرمان، ۵و ۱۹ شهریور ماه

LeanentCover

لینک دوره در فرانش

خلاصه کوتاه

چند دانشجوی بیرجندی می‌خواهند با یک ایده تازه در صنعت رایانه، کسب‌وکار جدیدی خلق کنند. آن‌ها به تهران می‌آیند تا به آرزویشان برسند، اما نمی‌دانند که دقیقاً چه‌گونه باید موفق شوند.

 

خلاصه فیلم

پازلی نام گروهی چهار نفره از دانشجویان آی‌تی است که با وجود فرصت‌های شغلی مناسب، نمی‌خواهد جایی استخدام شوند و علی‌رغم مخالفت نزدیکان‌شان دوست دارند کسب‌وکار خودشان را داشته باشند. آن‌ها به یک ایده جدید در صنعت رایانه می‌رسند؛ اما چون در شهرستان زندگی می‌کنند و تجربه و دانش کافی ندارند، نمی‌دانند که چه‌طور باید آن را عملی کنند و از آن پول درآورند. از دانشگاه مرخصی می‌گیرند و به امید این‌که به آرزویشان برسند به تهران می‌آیند؛ ولی زندگی در تهران، خود چالش جدیدی برای آن‌هاست.

فهرست عوامل

نویسنده و کارگردان: مهدی گنجی/ بر اساس طرحی از: رضا بهرامی‌نژاد/ تدوین‌گر: اسماعیل منصف/ فیلم‌برداران: محمدرضا جهان‌پناه، مهدی گنجی/ صدابردار: حسن شبانکاره، با همکاری: میثم حسنلو، وحید رضویان، علی مژده/ طراحی و ترکیب صدا: امیرحسین قاسمی/ آهنگ‌ساز: بابک میرزاخانی/ دستیار کارگردان و مدیر تولید: عبدالرضا نیک‌پو/ رنگ‌آمیزی تصاویر: حمیدرضا فطوره‌چیان، سیندخت رحیمیان/ عکاس: عباس کوثری/ طراح گرافیک: هامد جابرها/ روابط‌عمومی و رسانه: امیرحسین ثنایی/ مشاوران پروژه کارستان: محمود نظاری، حسین اکبری/ مدیریت پژوهش و کارشناسی فیلم‌های مستند کارستان: فیروزه صابر، زهرا عمرانی/ پژوهش‌گران: مهدی گنجی، سید ناصر نوربخش.
با حضور: حمیدرضا قادری، مصطفی لطفی، حسین آریان، محمدحسین محسنی
مشاور پروژه: رخشان بنی‌اعتماد
تهیه‌کننده: مجتبی میرتهماسب
تهیه‌شده در «کارگاه فیلم کارآ» با همکاری «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان»