چهارمین وبینار ( کارگاه آنلاین ) از مجموعه وبینار های دکتر استارتاپ ، هفته پیش با موفقیت برگزار شد ، در این وبینار به بحث فرآیند توسعه مشتری پرداخته شد.

واقعیت اینه که در زمینه فرآیند توسعه مشتری و انجام مصاحبه هایی برای اعتبار سنجی محصول و بازار منبع فارسی زیادی وجود نداره ، برای همین تصمیم به برگزاری این کارگاه گرفتم که خدا رو شکر با استقبال خوبی هم مواجه شد. در ادامه توضیحات این کارگاه رو خدمتتون ارایه می دهم ( جهت تهیه محتوای این کارگاه و سایر کارگاه ها میتونید به hi@drstartup.ir ایمیل بزنید ). وبینار بعدی هم با موضوع روشهای تولید MVP در حال ثبت نام است ! فرصت ثبت نام زود هنگام را از دست ندید !

درباره کارگاه

01.LeanCustomerDevelopment
فرآیند توسعه مشتری را جدی بگیرید ! ( زمان کارگاه ۲ ساعت )

چطور محصولی بسازیم که مشتریان به آن واقعا نیاز داشته باشند و آن را بخرند !

پس از برگزاری ۳ وبینار موفق با عناوین سرطان استارتاپی ایران ، الفبای ارزشگذاری و تقسیم بندی سهام و کشش ، مهمترین عامل موفقیت یک استارتاپ ، وبینار چهارم با عنوان فرآیند توسعه مشتری  ارایه گردید. ( برای تهیه ویدیوی وبینارهای گذشته ، به آدرس hi@drstartup.ir ایمیل بزنید )

تولید محصول اشتباه ، یک عامل مهم در شکست استارتاپ هاست ، و دلیل آن عدم اعتبار سنجی ایده هاست.در این وبینار کاربردی و عملی ، راهکارهایی برای اعتبار سنجی ایده ها با استفاده از تکنیک های توسعه مشتری آموزش داده خواهد شد ، تکنیک هایی که از هدر رفتن میلیون ها تومان پول در استارتاپتان جلوگیری می کند. در این وبینار تکنیک های مصاحبه عمیق ، بررسی رفتار مصرف کننده ، بررسی نیاز ها و خواسته های آنها و در نهایت طراحی محصولی که باعث شگفتی آنها می شود را آموزش خواهید دید.نتایج حاصل شده از فرآیند توسعه مشتری ، فرضیات شما را اثبات یا رد خواهند کرد . این تکنیک ها باعث می شوند که اگر قرار است ایده شما شکست بخورد زود تر از آن مطلع شوید.

 

سرفصل مطالب کارگاه :

یک داستان واقعی

فرآیند یک استارتاپ

مفهوم توسعه مشتری

توسعه مشتری در عمل

اهمیت مصاحبه با مشتری

انواع مصاحبه

انتخاب کاندید های مصاحبه

روشهای مصاحبه

الگوریتم های مصاحبه

قوانین مصاحبه

اهمیت ارایه داستان

مثال های خوب و بد

معرفی ابزار Javelin Board

پرسش و پاسخ

vlcsnap-error509 vlcsnap-error528 vlcsnap-error792 vlcsnap-error809 vlcsnap-error898

کارگاه بعدی با موضوع MVP در حال ثبت نام است

01

LeanCoverDrStartup